Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Takım Çalışmaları İçin Ofis Tasarımları

Takım Çalışmaları için Ofis Tasarımları

Bireysel kararların getireceği riskleri minimize edebilmek adına artık ofislerde takım çalışmaları daha çok öne çıkarılmakta. Etkin bir takım çalışması yapabilmek için öncelikle ofisinizin fiziki olarak buna müsait olması gerekiyor. Peki, ofisinizi takım çalışmasına göre nasıl dizayn edebiliriz?

Açık ofis dizaynı en uygun tercih

Açık ofis, çalışanların işbirliğini artıracak ve birbirlerini dinlemelerini sağlayabilecek belki de en pratik yollardan biri.

Ortak toplanma alanları oluşturun

Toplanma alanları, çalışanlarınızın bir arada fikirlerini paylaşabileceği ve kaynaşabileceği alanlar. Yemek, oyun ya da dinlenme alanları oluşturarak bu işbirliğini sağlayabilirsiniz.

Özel alanlar da gerekli

Aynı takım içinde çalışanların özel toplanabileceği ve fikir alışverişinde bulunabileceği mekanlar oluşturun. Özel alanlar, yaratıcı fikirlerin önünü açacaktır.

Ofis kültürünü öne çıkarın

Herkesin fikrini özgürce dile getirebileceği ve herkesin düşüncesine önem verilen bir ortam yaratın. Ofisinizdeki çalışanlar kendilerine saygı duyulduğunu hissetmeli.

Toplantı odaları herkes için

Birden fazla oluşturulan toplantı odaları, her çalışanın ihtiyaç duyduğunda yararlanabileceği alanlara dönüştürülmeli. Toplantı odaları, iletişimi artıracak hususlardan biri.

Yazı duvarı, modern ve şık bir ortam oluşturacak

Ortak fikirlerin not edilebileceği ve beyin fırtınası yapılabilecek bir tahta yerine toplantı odanızda ya da ofisinizde bir duvarı bunun için ayırabilirsiniz.

Masaların konumu da önemli

Çalışanlarınızın yüz yüze bakacağı ve göz kontağı kurabileceği şekilde çalışma masalarını yerleştirmeniz yerinde olacaktır.

Çilingir Ofis Mobilyaları, çalışma alanlarınızı istediğiniz gibi dizayn edebilmeniz ve çalışanlarınız için en uygun ofis ortamı oluşturabilmeniz için birbirinden şık tasarımlara yer veriyor.