Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Sağlıklı Bir Ofis Ortamı Nasıl Oluşturulur?

Sağlıklı Bir Ofis Ortamı Nasıl Oluşturulur?

İş yerlerimizde her türlü unsurun önüne geçen sağlıklı çalışma ortamlarının hazırlanması aynı zamanda verimimizi de artıracak en önemli konulardan biri. Sağlıklı bir çalışan, hem kendine hem de iş yerine karşı sorumluluklarını kolaylıkla yerine getirecektir. Peki, sağlıklı bir çalışma ortamı nasıl sağlanır. Bunu sizler için derledik:

Bel dostu, doğru çalışma koltukları seçimi

Çalışanların en büyük şikayetlerinden biri de uzun süreli oturmaya bağlı olarak kas ve iskelet sistemindeki deformasyon ve ağrılar. Bunun önüne geçebilmek için öncelikle doğru ve ergonomik sandalye tercihinde bulunmalısınız.

İdeal masa yüksekliğinizi bulun

Masanız, ne olması gerekenden daha kısa ne de yüksek olmalı. Oturduğunuz da dirseklerinizi kolaylıkla masaya dayayabileceğiniz bir yüksekliği seçmelisiniz.

Bilgisayarınız doğru konumda olmalı.

Bilgisayar ekranınızın üst yüzeyi göz hizanıza göre ayarlanmalı. İdeal konum, boynunuzu ve gözünüzü yormayacaktır. Mouse ve klavyenizin rahat kullanımı için ikisini de aynı hizada tutmalısınız. Eğimli bir klavye ve doğru mousepad seçimi bileğinizi rahat ettirecektir.

Oturma konumunuzda önemli

Otururken beliniz dik olmalı, isterseniz bunun için destek kullanabilirsiniz. Ayaklarınız yere değmeli, eğer kısa geliyorsanız da ayaklarınızın altına için destek koyabilirsiniz, bu sizi rahatlatacaktır. Yine de siz siz olun uzun süre yerinizden kalkmadan oturmayın.

Açık ofislerde gürültüden uzak durun

En çok tercih edilen ofis yerleşim biçimlerinden biri olan açık ofislerde, sesler bazen gereğinden fazla yükselebilir. Bu durumda kulaklık kullanarak, sizi dinlendirecek bir müzik seçebilirsiniz.

Sade döşenmiş bir ofis tercih edin

Karmaşık ve aşırı renkli ya da kasvetli bir ofis ortamındansa daha sade ve düzenli bir ofis sizi rahatlatacak ve sağlıklı hissetmenize yol açacaktır. Gerekirse ofisinizde büyük yeşil yapraklı bitkilere de yer verebilirsiniz.

Temiz ve bakımlı bir ofis

Daha temiz ve bakımlı bir ofis, bulaşıcı hastalıkların çoğalmasını önleyecek aynı zaman da çalışanları iyi hissettirecektir. Kolay temizlenebilir yüzeyli ve sağlıklı ofis mobilyaları seçimi ile ilk adımı atabilirsiniz.

Çalışanları konforlu ve bakımlı bir ofis ortamında hissettirecek, tüm ofis mobilya ve gereçlerini Çilingirler Ofis Mobilyaları’nın geniş ürün seçenekleri arasında bulabilirsiniz.