Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Rahat Bir Ofis Koltuğunu Nasıl Seçeriz?

Rahat Bir Ofis Koltuğunu Nasıl Seçeriz?

Haftada yaklaşık 40 saatimizin ofiste geçtiğini düşününce, günün büyük kısmını masa başında geçirenler için ofis koltuklarının rahatlığı oldukça önemli taşıyor. Koltukların rahatlığı sadece konforumuz için değil aynı zamanda sağlığımız için de değerli. Günü kas, bel ve boyun ağrıları ile bitirmek istemiyor ve postür bozukluğuna neden olabilecek kalıcı bir duruş bozukluğundan kaçınmak istiyorsak kendimize bir iyilik yaparak rahat bir ofis koltuğu seçmemiz gerekiyor.

Sizler için ofis koltuğu seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktalarını derledik;

Yüksekliği ayarlanabilir koltuk olmazsa olmazınız olsun.

Ofis koltuğunuzun ideal boyu için oturağınızı diz hizanıza göre ayarlayarak elde edebilirsiniz. Ayarlanabilir koltukla masanıza göre de koltuğunuzu ayarlayabilir, masa üzerinde çalışırken bu konforu hissedebilirsiniz.

Ofis koltuğunuzun tekerlekli olması işinizi kolaylaştıracak. 

Tekerlekli bir koltuk, ofis içerisinde daha iyi hareket etmenizi sağlayacak. Tekerlek özelliği, size ayağa kalkmadan telefona ve evraklarınıza rahatça ulaşabileceğiniz bir rahatlık sunacak.

Rahatınız için ofis koltuğunuzun malzemesi de önemli…

Silinebilir olması ve daha şık görüntü sunduğu için ofis sandalyeleri genellikle deriden seçiliyor. Eğer ofis koltuğunuz suni deri olacaksa, yazın sizi rahatsız etmemesi için kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Koltuğunuzun arkalığı sırtınıza uygun mu?

Ofis koltuğunuz öncelikle sağlıklı olmalı ve duruş bozukluğuna neden olmamalı. Koltukta sırt kavisinin bulunması size rahatlık sağlar. Ayrıca koltuk arkalığının esneyebilir ve ayarlanabilir olması kas ağrılarınıza iyi gelecek.

Kolçaklar, kaslarınızı rahat ettirecek.

Zaman zaman kollarınızı koltuğunuzun kolçaklarına yaslayarak kaslarınızı dinlendirebilirsiniz. Kolçakların göbeğinizden hemen yukarıda hizalanması rahatınız için yeterli olacaktır.

Ofisiniz için ciddi bir ton mu yoksa spor-şık bir görünüm mü tercih edersiniz?

Her şeyden önce sizi rahat hissettirecek bir renkte ofis koltuğu seçimi çalışma ortamınızı güzelleştirecektir. Daha klasik bir görüntü tercih edenler için siyahlar, kahveler ve bordo tonları uygun olacaktır. Spor-şık bir ofis için ise daha canlı tonlar seçebilirsiniz.

Rahat koltuk için ekstra detaylarımız…

Ofis koltuğunuzu masanıza göre ayarladınız ama ayaklarınız boşlukta kalıyorsa, masa altına bir ayaklık koymanız konforunuz için yeterli. Koltuğunuzun arkalığını 90 ve 120 derece açılar arasında tutmanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Yukarıda sizler için derlediğimiz tüm özellikleri taşıyan rahat ve sağlıklı ofis koltuklarıÇilingirler Ofis Mobilyaları’nda bulabilir, bu konforu deneyimleyebilirsiniz.