Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Ofiste Yerleşim Düzeni Nasıl Olmalı?

Ofiste Yerleşim Düzeni Nasıl Olmalı?

İyi düşünülerek tasarlanmış bir ofis düzeni, sizin hem çalışmanızı kolaylaştıracak hem de vaktinizi verimli kullanmanızı sağlayacaktır. İşlevsel ve ergonomik bir ofis dizaynı oluşturabilmeniz için size birkaç tüyo derledik:

Birimlere göre gruplama

Ofiste, çalışılan birime göre aynı ya da benzer işi yapan kişilerin, birbirine daha yakın oturması ya da aynı oda içinde bulunmasına özen gösterilmeli.

Açık ofis mi dediniz?

En çok tercih edilen ofis dizaynlarından biri olan açık ofiste, mekana daha fazla masa sığdırılabilecek bir oturma düzeni tercih edilmelidir. Daha çok çalışanın bir arada bulunabileceği yonca oturma düzeni de size uygun olabilir.

Yöneticiler için farklı dizaynı mı?

Yöneticilerin odaları ayrılamıyorsa, bunu masa düzeni ile gerçekleştirebilirsiniz. Masanın tasarı ve konumu ile bu farklılığı hemen hissedilecektir.

Paylaşılan bir çalışma alanı

Açık ofislerde aynı masa paylaşılıyorsa, konsantrasyon panelleri ile masalar bölüştürülerek, kişisel alanlar birbirinden ayrılabilecektir.

Çalışma alanlarında düzen sağlama

Çalışırken vakit kaybetmemek ve ofis içinde dolaşımınızı azaltmak için dosyalarınız ve evraklarınızın yer aldığı çekmece ve dolapların, hemen masanızın yakınında yer alması size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Misafirlerinize de yer ayırın

Müşterileriniz ve misafirleriniz için bekleme alanları oluşturabilir, masalarınızın önünde koltuklar ve sehpalar bulundurabilirsiniz.

Gereksiz eşyalardan kurtulun

Ofisinizdeki fazla eşyalar, ortamı hem dağınık gösterecek hem de şık bir görünümden uzaklaştıracaktır. Kullanmadığınız ofis mobilyalarını atmaktan çekinmeyin.

Çilingirler Ofis Mobilyaları’nın sizlere sunduğu mobilya çözümleri ile ofislerinizde ergonomik ve şık oturma düzenlerini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.