Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Ofiste Yaşam Kalitesini Nasıl Yükseltiriz

Ofiste Yaşam Kalitesini Nasıl Yükseltirsiniz?

Günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofislerimizde çalışırken hem verimli olmak hem de kendi yaşam kalitemizi yükseltmek mümkün. Bunun için kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç pratik öneriyi dikkate almanız yeterli olacaktır. İşte, sizler için derlediklerimiz:

Pozitif bir yaşam doğal ışıkla başlar

Güne enerjik başlamanız ve motivasyonunuzu artırabilmeniz için mümkünse cam kenarında ya da ofis içinde doğal ışığın size ulaşabildiği bir noktayı çalışma mekanınız olarak seçin.

Doğru sandalye, olmazsa olmazınız olsun

Boyunuza ve belinize göre seçeceğiniz ergonomik bir sandalye seçimi, sizi gün boyu rahat ettirecek en yakın dostunuz olacaktır.

Masa seçimine dikkat etmelisiniz

Masanın boyu kesinlikle size uygun olmalı. Kollarınızı rahatça koyabileceğiniz bir yükseklikte olmasına dikkat edin. Masa genişliği de işlerinizi rahatça görebileceğiniz, bilgisayarınızı göz hizasında tutabileceğiniz ölçülerde olmalı.

Çalışırken sandalyenize bağımlı kalmayın,

Eğer sürekli olarak masa başında oturmanızı gerektiren bir işe sahipseniz ara sıra işinizi aksatmayacak şekilde ayağa kalkmak için kendinize geçerli nedenler yaratın ve üşenmeyin. Kahvenizi kendiniz alın, dosyalarınızı dolaba yerleştirin.

Sağlıklı bir yaşam için yeterli sıvı tüketin

Özellikle su içmelisiniz, masa başında ya da kolay ulaşabileceğiniz bir yerde içme suyu bulundurun. Yaşam kalitenizi nasıl etkilediğini hemen deneyimleyebileceksiniz.

Stresten ve stresli kişilerden uzak durun

Ofisinizi daha pozitif hale getirecek çözümler üretin. Masanızın üzerini kişiselleştirin ve ailenizin bir fotoğrafını buraya yerleştirin. Önce siz pozitif olun, çevreniz bu enerjiyi hissedecektir.

Ofis konforuna önem verin

Öncelikle ofisinizde konfor yaratmak istiyorsanız, yeterli havalandırmaya ve ortam ısısını korumaya dikkate etmelisiniz. Bunun için gerekli donatıları edinin. Ofis mobilyası seçiminde de konforunuzu maksimuma çıkarak eşyaları seçin.

Çilingirler Ofis Mobilyaları, çalışma alanlarınızda yaşam kalitenizi yükseltecek yepyeni mobilya dizaynlarına imza atıyor. Birbirinden şık bu mobilyalarla, siz de ofisinizi yeniden tasarlayabilirsiniz.