Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Ofiste Verimliliği Artırmanın Yolları

Ofiste Verimliliği Artırmanın Yolları

Çalışanların gününün en uzun kısmını geçirdiği ofis ortamında, her şeyden önce zamanı planlı ve verimli şekilde değerlendirmek gerekiyor. Hepsi ofis ortamını sevmeyle başlıyor aslında; daha sıcak ve konforlu bir çalışma alanı daha  istekli ve verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Bunu nasıl mı başaracaksınız? Sizler için birkaç verelim:

Ofis mobilyalarınız iç açıcı olmalı.

Çalışma ortamınızı, kasvetli bir alandan daha huzurlu ve konforlu bir mekana kolaylıkla çevirebilirsiniz. Daha minimalist ve yumuşak tonlarda seçeceğiniz ofis mobilyaları, çalışma ortamınızı daha huzurlu kılacaktır.

Ahşap yaşayan bir malzeme

Ofis mobilyalarınızın seçiminde doğal olan ve doğaya uyumlu ürünleri seçmeniz, ofis içindeki enerji akışını pozitife çevirecektir. Deri, ahşap ve cam gibi doğal malzemeler duygularınızı olumlu yöne çevirerek, iş yerinizde konsantrasyonunuzu artıracaktır.

Renkler çok mu önemli?

Ofisinizde kullandığınız renkleri, sektörünüze uyumlu olarak seçmeniz yerinde olacaktır. Daha huzurlu bir ortam isteyenler mavi tonlarını tercih ederken, yemek ve eğlence sektöründe de kırmızı ve sarı tonları işinizle uyumlu olacaktır. Renklerin iş yerinizde verimliliğe etkisini kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz.

Düzenli bir ortam = Verim

Çalışma alanınızı düzenli tutmanız, kesinlikle iş yerinde verimliliği artıran en büyük etkenlerden biri. Masalarınızın üzerinden düzenlemeye başlayarak, kullanılmayan evrak ve dosyaları dosya dolaplarına yerleştirmenizi öneririz. Gereksiz evrakları ve eşyaları da atmaktan çekinmeyin.

Konforlu hissetmek ilginizi artıracaktır

Ofis mobilyalarınızın sağlıklı olması ve uzun süreli çalışma şartlarına uygun imal edilmesi gerekmektedir. Ayrıca istediğiniz dokümanları da elinizin altında bulmanız önemli, masanızın altındaki çekmeceler de vakit kaybetmenizi ve gereksiz yere ayağa kalkmanızı önleyecektir.

Yeterli aydınlatma sizi yormaz

Gözlerinizin sağlığı ve dikkatinizi tam olarak toplamanız için ofisinizin yeterli aydınlatılması gerekmektedir. Doğal aydınlatmanın yetersiz olduğu durumlarda açık renk mobilya da tercih edebilirsiniz.

Açık ofislerde özel alanlar yaratın

Artık pek çok şirket kullanım alanı darlığından dolayı açık ofis tercih ediyor. Ama dikkatinizi ve veriminizi artırmak için diğer çalışanlardan yalıtılmış bir alan oluşturmaya çalışın. Bunun için konsantrasyon panelleri kullanabilirsiniz.

Çilingirler Ofis Mobilyaları bünyesinde sizlere sunulan geniş ürün yelpazesinde, ofisinizde verimliliğini artıracak pek çok ofis mobilyasını ve yardımcı ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.