Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Ofiste Daha Pozitif Olmak için İpuçları

Ofiste Daha Pozitif Olmak için İpuçları

Ofisinizde, stresli ve gergin bir ortamın yerine daha pozitif bir atmosfer oluşturmayı birkaç küçük detayla sağlayabilirsiniz. Zaten iş hayatının getirdiği malum stresin yanında, ofis çalışanlarının da birbirini negatif anlamda etkilemesini önlemek ve bu konuda sizlere yol gösterebilmek için birkaç noktanın üzerinde durduk:

Ortak sinerji yaratın

Çalışma alanınızı öyle düzenlemelisiniz ki, özellikle birlikte çalışanlar gruplar aynı ortamda bulunmalı ve gerektiğinde ikili diyaloglara girebilmeli.

Ofisiniz iç açıcı olmalı

Bunun için iyi bir aydınlatma ve açık renk ofis mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Hantal eşyaların yerine kolaylıkla yer değiştirilebilen ürünler de işinizi görecektir.

Oyun odası, her çalışanın hayali

Daha yaratıcı ve pozitif bir ortam oluşturmak için ofisinizde bir oyun odası ya da köşesi oluşturabilirsiniz. Bu çalışanlarınızı daha güler yüzlü yapacaktır. Aranızda yapacağınız turnuvalarda dostça rekabetten çekinmeyin.

Ofisinize ait bir evcil hayvan ya da yeşil yapraklı bitkiler

Doğayı ofisinize taşıyın. Herkesin ilgilenebileceği sevimli bir hayvan ya da ortama pozitiflik katacak geniş yapraklı bitkiler, sizi bir çırpıda mutlu edebilir. Çalışanların da evcil hayvanlarını ofise getirmelerini destekleyebilirsiniz.

Düzen ve temizlik

Ofisinizde kullanacağınız mobilya ve aksesuarlar karmaşa yaratmak yerine daha işlevsel olmalı. Temizlik, hem sağlığımız hem de psikolojimiz için en başlıca dikkat edilmesi gerekenlerden.

Dinlenme vakitleriniz için ortak alanlar

Yemek ve kahve molalarınızı, tüm çalışma arkadaşlarınızla geçirebileceğiniz yaratıcı, şık ve eğer mümkünse açık havada bir ortam ayarlayın. Rahat ofis mobilyaları bu mekanları eşsiz kılacaktır.

Farklılıkları destekleyin

Her çalışanın kişisel özelliklerini ve kültürünü, işine ve ofis ortamına yansıtmasını destekleyin. Böylece her çalışan kendini daha özel hissedecektir.

Pozitif bir ofis ortamı için pozitif ofis mobilyaları çözümleri üreten Çilingirler Ofis Mobilyaları’nın da zengin mobilya koleksiyonuna göz atmanızı öneririz.