Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Ofis Mobilyalarınız Ne kadar Sağlıklı?

Ofis mobilyaları seçerken öncelikle ne kadar sağlıklı olduğuna bakılmalı. Uzun çalışma saatleri boyunca sizi rahat ettirecek konfor ve kalitede mobilyalar, çalışma koşullarınızı iyileştirecektir. Peki, ofisinizdeki mevcut mobilyalar ne kadar sağlıklı yoksa yenileri ile değiştirme zamanı mı gelmiş? Bunu sizin için araştırdık:

Sağlam ve doğru ölçülerde çalışma masası

Çalışma masanız yeterince sağlam olmalı ve bulunduğu yerde sarsılmadan sabit durabilmeli. Doğru ölçülerde bir masa boyunuza uygun olmalı ve ayaklarınız yere değmeli. Aynı zamanda sağlıklı bir masada dirseklerinizi masaya rahatlıkla dayayabilirsiniz.

Ergonomik bir koltuk

Saatlerce üzerinde oturacağınız koltuk, gün boyunca size eşlik edecek konforda olmalı. Sırtınız dik ve boynunuz rahat bir pozisyonda olmalı. Sırt ve bel ağrılarına sebebiyet veren koltuklardan hemen kurtulun.

Dolaplarınızı sabitleyin

Evrak dolaplarınız ve kütüphanelerinizi deprem gibi doğal afetlerde yaralanmaya neden olmaması için duvarlara sabitleyin.

Ofisiniz havadar olmalı

Ofisinize sürekli temiz hava sirkülasyonu sağlanmalı. Bunu pencereler yardımı ile doğal yollarla yapabilir ya da klima ve havalandırma sistemi edinebilirsiniz.

Aydınlatma gözlerinizi yormamalı

Ofisinizdeki doğru aydınlatma sistemi, gün içinde kendinizi yorgun hissetmenizi önleyecektir. Yetersiz ışıklandırmanın gözlerinizi bozacağını da unutmayın.

Çalışma grubu mobilyalarını ölçülü kullanın

Açık ofis sistemini uyguluyorsanız, çalışanlar arasında konsantrasyonu sağlamak ve özel alan yaratmak için konsantrasyon paneli gibi farklı seçenekleri deneyebilirsiniz.

Hava koşullarını göz ardı etmeyin

Ofis mobilyalarınız, ne sizi sıcakta terletmeli ne de soğuk havalarda üşütmeli. Seçinizi yaparken farklı hava şartlarını da göz önünde bulundurun.

Sağlıklı ofis mobilyaları tercihinizde Çilingirler Ofis Mobilyalarının tecrübe ve titizliğine güvenebilirsiniz.