Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
Kafe - Bahçe Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eğer kafe ya da bahçenizi dekore etmek ve bu mekanlara yeni mobilyalar almak istiyorsanız öncelikle dış mekanda kullanıma yönelik ürünler seçmeniz gerekiyor. Peki, mobilya seçiminde nelere dikkat etmeliyiz, birkaç ipucunu sizler için derledik:

Mekanınızın özelliklerini göz ardı etmeyin

Hava şartlarından etkilenecek bir alandan mı bahsediyoruz yoksa daha korunaklı yağmur, kar gibi yağıştan etkilenmeyen bir mekan mı söz konusu, öncelikle bu konuya dikkat edilmeli. Örneğin; kafenin içinde kullanılacak sandalyeleri, sudan etkilenmeyecek özellikte seçmeniz gerekmeyebilir.

Dayanıklılığı belirleyecek malzeme seçimi

Bahçe ve kafelerinizde kullanılacak masa ve sandalyelerin malzemesini dış hava koşullarından etkilenmeyecek ürünlerden seçmeniz zorunlu olacaktır. Sadece yağmur ve kar gibi sudan etkilenmeyen mobilyaların yanı sıra yoğun güneş ışığı altında yıpranmayacak malzeme seçimine de dikkat etmelisiniz.

Alanınızın boyutu da seçiminizde etkili olacaktır

Daha dar alanlar için minimal dış mekan sandalye ve masaları seçebilir, daha büyük ve geniş bahçeler için de oturma gruplarından oluşan setlere yönelebilirsiniz.

Kumaş seçiminde dikkatli olunmalı

Yoğun yağıştan etkilenmeyecek, içine su geçirmeyecek daha sentetik dokudaki kumaşları seçebilir, aynı zamanda güneş ışığı altında solmayacak renk ve çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Bahçenizin keyfini çıkarabilmek için rahat ürünler

Kullanışlı, sağlığınız için uygun, üzerinde uzun vakitler geçirdiğinizde rahat edebileceğiniz sandalye ya da koltukları seçmelisiniz.  Bu gibi dayanıklılığı ön planda olan ürünler için de tercihinizi kaliteli olandan yana kullanmalısınız.

Farklı tasarımlara açık olun

Bahçe ve kafe mobilyalarında gün geçtikçe daha farklı ve şık tasarımlar öne çıkıyor. Yeni teknolojilerle üretilen rattandan imal edilen mobilyaları tercih edebilir, dayanıklılığını uzun yıllar tecrübe edebilirsiniz.

Şık ve özgün mobilyalar

Evinizin tasarımı ile uyumlu, şık ve konforlu ürünler, bahçenize büyüleyici bir güzellik katacaktır. Ahşap ve bambu gibi klasik ürünlerin dışında yer alan farklı çizgide tasarlanmış, kafe ve bahçe mobilyaları da tercih ederek ön yargılarınızı kırmalısınız.

Çilingirler Ofis Mobilyalarının geniş kafe ve bahçe mobilyaları koleksiyonunda birbirinden şık tasarımlara yer veriliyor. Sizlerin de kendi mekanınız için en uygun mobilyaları bulabileceğiniz bir adres.