Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
İdeal Çalışma Masası Nasıl Olmalı?

Çalışma ortamında en çok ihtiyaç duyulan temel eşyalardan biri olan masalardan, mümkün olduğunca daha fazla yararlanabilmemiz için kullanışlı ve ergonomik olmaları gerekli. Ofisiniz için en uygun çalışma masasını nasıl bulabileceğinizi sizin için araştırdık:

Masa genişliği için ideal bir ölçü

Masanızın genişliğine, yaptığınız işin yoğunluğuna ve bilgisayar kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak siz karar vermelisiniz. Özellikle çizim yapmanız gereken bir iş yapıyorsanız masanızın boyutunu, çalışma projelerine uygun seçmelisiniz.

Ayaklarınızı yerden kesecek bir masa

Modellere göre masa boyutları değişse de genellikle 75 cm yükseklikte imal ediliyor. İdeal masa boyu, dirseklerinizi masaya dayadığınızda ayağınızın yere basması gereken yüksekliktir. Eğer kısa geliyorsanız ayağınızın altına bir yükseklik koyabilirsiniz, bu sizi daha rahat hissettirecektir.

Konforu hissedin

Masa başında çalışırken kendinizi rahat hissedeceğiniz, işlerinizi yürütürken kullanışlı ve sandalyenizle uyumlu olacak şekilde ergonomik bir masa tercih etmelisiniz.

Mesleğinizi yansıtmalı

Öncelikle masanızı mesleğinize uygun seçmelisiniz. Mimarlar için çizim masası tercih edilirken, bir muhasebe elemanı için monitörünü ve evraklarını koyarak üzerinde rahatça çalışabileceği bir masa kullanışlı olacaktır.

Derli toplu olmak için çekmeceler

Çalışma masanızda çekmecelerin bulunması, masanızın üzerini işgal eden evrak ve kişisel eşyalardan sizi kurtararak işinizi kolaylaştıracaktır.

Dikdörtgen masalardan sıkıldınız mı?

Bir ofisin tasarımını tamamen değiştirebilecek farklı tarzda ve şekillerde dizayn edilmiş masalarla genel çizgiden uzaklaşabilir, ofisinize daha yaratıcı ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Aradığınız tüm özelliklerdeki çalışma masası çeşitleri için Çilingirler Ofis Mobilyalarının showroomunu gezebilir ve ofis dekorasyonunuza en uygun masaları seçebilirsiniz.