Çilingirler Ofis Mobilyaları
+90 (212) 691 09 18
İdeal Bilgisayar Masası Nasıl Olmalı?

Uzun süre masa başında oturup, bilgisayarda çalışanlarımız için bilgisayar masalarının ergonomik olması işyerimizdeki verimliliği şüphesiz doğrudan etkilemektedir. Peki, ideal bir bilgisayar masasını nasıl seçebiliriz? Bunu sizin için araştırdık:

Ayaklarınızı sağlam basın

Bilgisayar masanızda otururken ayaklarınızın yere değmesi çok önemli. İdeal masa yüksekliği 74 cm civarlarında olmalı.

Kollarınızı destekleyin

İdeal bilgisayar masasında bir diğer ölçüt de, sandalyenize oturduğunuzda dirseklerinizi masaya dayayabilmeniz. Çalışırken rahatınız için özellikle kolçaklı sandalyeler tercih edebilirsiniz.

Bacaklarınızı rahat ettirin

Bilgisayar masanızın altında bacaklarınızı rahat ettirecek kadar ideal bir boşluk bulunmalıdır. Masa altında kullanacağınız çekmece gibi dolaplardan sonra size masa yüzeyinin en az yarısı boşluk tanınmalı.

Bilgisayarınız size çok yakın olmamalı

Masa genişliğiniz size hareket özgürlüğü tanıyacak boyutta olmalı. Bilgisayarınızı ne çok yakın ne de uzak mesafede tutmalısınız. Bakış uzaklığınız yaklaşık elli santim olmalı.

Bilgisayar masası genişliği işinize uygun olmalı

Çalışırken üzerine dosyalarınızı, kişisel eşyalarınızı, kırtasiye ürünlerini ve bilgisayarınızı koyabilecek genişlikte olmalı ve size rahat bir hareket alanı sağlamalı.

Bilgisayar masanız gözlerinizi de okşamalı

Masanızda uzun süreler boyunca çalışacağınız için seveceğiniz bir hammadden imal edilmesine ve sevdiğiniz renklerde olmasına özen gösterin. Çünkü bilgisayar masanız uzun bir süre sizin en yakın arkadaşınız olacak.

Çalışma alanınızda her şey elinizin altında olmalı

Eğer ofis alanınız yeterli ise bilgisayar masanızı çekmeceli seçmeliniz ya da bir kesonla birlikte kullanmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

İdeal bilgisayar masalarınızı ve daha nicelerini bulabileceğiniz Çilingirler Ofis Mobilyaları, ofisiniz için gerekli her ürünü sunuyor.